ČHS Vysokoškolský Alpský Klub Chemie Praha
O VŠAKu
Matymaty
home
kdo jsme
články
novinky
nástěnka
seznam členů
galerie
počasí
ankety
neveřejná sekce

poslední aktualizace této stránky 11.10.2007
Adresa pro oficiální kontakt   Výbor VŠAKu
VŠAK-VŠCHT
Technická 5
160 00 Praha 6
Filip Kándlpředseda
Petr Jandazodpovědný za hospodaření
Pavel Hadrava 
Petr Novosad
Jiří Šplíchal jr.

Základy oddílu položilo několik zaměstnanců a aspirantů Vysoké školy chemicko-technologické roku 1973. Posléze se oddíl v rámci sjednocené tělovýchovy stal součástí TJ SLAVIA CHEMIE což trvalo až do roku 1990. Od té doby vystupujeme jako samostatný subjekt s názvem Vysokoškolský Alpský Klub Chemie Praha, jehož jediná organizační vazba je na Český horolezecký svaz.

Přestože již formálně nemáme s VŠCHT nic společného, jsme stále s touto VŠ úzce svázáni. Minimálně polovina současných členů jsou současní nebo bývalí studenti případně zaměstnanci VŠCHT. Do klubu přicházejí především studenti VŠCHT, ale vždy jsme byli otevřeni i studentům z okolních dejvických vysokých škol a neodmítneme ani kohokoliv jiného. Pravidelně jsme pořádali a stále pořádáme horoškolu.

Příliv studentů však měl a má i negativní dopad – klub má velikou fluktuaci. Mnozí nováčci se u nás s tímto sportem jen seznámí a získají základy, ale dál s klubem nežijí. Vracejí se do svých rodných měst nebo jejich lezení prostě upadne v zapomění v záplavě jiných studentských aktivit.

Zajímavým obdobím byla léta 1985-1990, kdy velmi úspěšně fungovala spolupráce s "Gruzalklub - Tbilisi". Tato "družba" nám dávala možnost pořádat levně zájezdy na Kavkaz se vším zabezpečením a podporou z gruzinské strany, zatímco mládež z Tbiliské sportovní školy na oplátku přijížděla k nám "na západ".

Jakékoliv bližší informace o nás můžete získat:

  • na těchto stránkách
  • prostřednictvím e-mailu
  • na nástěnce, která je v hlavní budově VŠCHT v Technické ulici na chodbě v přízemí vpravo
  • na našich pravidelných schůzích, které se konají každé druhé úterý v 18.00 ( jestli sudý či lichý tyden je lépe se zeptat) v některé volné učebně v prvním patře budovy C VŠCHT ve Studentské ulici č.6 a dále pokračují cca od 20:00 v některé z pražských restaurací či jídelen (momentálně není stanovena žádná stálá hospoda, bar Bulva byl zrušen)
  • nebo osobně u některého z členů - zejména u instruktorů horoškoly nebo u Pavla Hadravy (katedra tělesné výchovy VŠCHT, pořádá lezení na umělé stěně v areálu Juliska pro studenty VŠCHT a ČVUT)