VŠAK CHEMIE PRAHA - Matyho povídání

poslední aktualizace této stránky 18.10.01
Při říjnovém výjezdu na Slovensko jsme s Mladym pobyli na Súlově. Rád bych Vám doporučil ubytování v novém hotýlku. Neměl zatím jméno. Je po pravé straně silnice asi 100 m před obcí Súlov od Bytči ( v nejužším místě soutěsky ). Ubytování v luxusních pokojíčcích tu přijde na 200,- SK a pohostinnost je maximální. Vřele doporučuji. Spojení na chatu je 041-5574432 ( SK ) pan Valko. Jídlo, točené pivo, kulečník atd.
Padli jsme si do oka s domorodejma práskačema, autoři většiny cest v Súlově a ty nám ukázali novou oblast s novejma a fakt dobrejma cestama. Obtížnost 4 – 7, velice dobře borhákováno, kvalitní slepenec. Jedná se o nejvyšší místo v údolí, čili Brada, Jaštěrica a Roháč. Přístup je velice utajený, nepopsatelný, takže rád poradím ústně. Psaním to nezmáknu.
V hostincích točí pivo Popper. To nepijte, nebo se poserete. Dejte si lahvového Kelta. Krásný porcelánový uzávěr a dobrá chuť vás potěší. Mají ho v krčmě u potravin.
Na louce v sedle již raději netábořte. Ochranáři jsou nějak aktivní. Ani se jim nedivim, vzhledem k bordelu, který na tábořišti v době našeho výletu byl. Mimo hotýlek dobře posloží boudy na hřišti, nebo louka s boudou v SV části údolí.
Průvodce na místě ( myslím tištěného ) neseženete. Na Netu něco je, ale ne vše. Všechny cesty jsou popsány, takže co najdete, to si přečtete a vylezete.
Co nenajdete, to nelezte.
Pište, volejte a neotravujte.
Váš Maty
Skoč na: úvodní stránku