Kočičí skála

Jak pamětníci vědí, vždy jsem rád navštěvoval nové lezecké oblasti, byť místního významu. Díky mé píli mohlo i pár napálených poznat některé šitštejny.

Díky novým kamarádům z Jirkova jsem v lednu projížděl na běžkách kolem šutru ve svahu nad obcí Pyšná a hned mi bylo jasný, že až sleze sníh, tak sem vlezu. A první červnový víkend na to došlo. Posílil jsem moji rodinou sestavu o Jarouše se Záplatou a po 45 minutách jízdy ze Slaného jdeme krásnou procházkou(i kočárky zcela v poho) na úbočí krušnohorských svahů.

Skála je to krásná(dvojslídá až biotitická ortorula…, více informací v průvodci Krušných hor od Horoklubu Chomutov) a nabízí lezení především střední obtížnosti a lehčí. Pro sportovce jsou zde tři 7 a jedna 8-, ale i cesty obtížnosti 5+ až 6+ stojí za přelezení.
Údolní stěna dosahuje výšky 20m a vedou v ní nádherné exponované cesty od 5+ do 7-, zalezete si po lištách i spárama, někde vystačíte s presama do 4ky a 5ky počítejte s frendama a vklíněncema. Vyhněte se jižní stěně horní části(dost sračky i na mne!!!) a zabouldrujte si na menší skalce přímo u cesty(Myš), kde jsou krátké, ale pěkné výšvihy do 10m. Hlavní skála je od cesty(široká vrstevnicová šotolina, možno dojet až sem)ústyhodných 20m!
V průvodci je uvedeno 31 cest, našel jsem jednu novou navíc, ale pro lezení je použitelných cca25, dle nátury a chorobomyslnosti.

Proč o tom vůbec píšu? Jukněte se na fotečky a pokud se Vám skalka zalíbí, rád udělám průvodce a na oplátku mi pomůžete sundat pytlíky(zavěsil jsem 3 pytle, dal 2 AF a 7 OS).
Toť dost důvodů k další návštěvě, ne?.

Maty.Skoč na homepage