Matyho toulky - Klobouček a Jindřichova skála

Romantika jako prase!!!

Takže jak již milí spoluoddílovci víte, šitštejny jsou má záliba. Ale minulý víkend jsem v tom nebyl sám! Díky Filipově zálibě v čtení a posedlosti Brdy(hlavně východní výspou Brd – Černolice) jsme víkend strávili opravdu romanticky…
My(Matyho rodinka a Filipova rodinka) jsme v sobotu navštívili oblast Klobouček a Jindřichovu skálu. Vo co že go?

Klobouček je malá oblast místního významu u obce Obecnice vedle Příbrami. Zlom vrcholového hřebene zde tvoří nevelký pás skal s výškou kolem 15metrů. Matroš je slepenec a výstupy jsou především mezi stupni 4-6. Nejhezčí linie(a nejčiščí) jsou kolem 8.stupně obtížnosti. Téměř do všech cest vyjdete se 4 presy a voptimismem.
Při lezení ukloněných cest počítejte s botanickými zážitky a to tak, že překvapily i mne! Ale okolní opravdu krásná příroda(díky poloze ve vojenském prostoru) vám dá zapomenout na všechny nedostatky.


       
Ema Kándlová pod Kloboučkem Filip tlačí Matyho po hrance na Kloboučku Majda bojuje s nástupovým převisem


Varování: průvodce jsme měli z Lezce, ale dohledání trvalo cca 1hodinu a 10km ježdění po lesích! A to domorodci radili a štěstěna při dohledávce stála na naší straně. Rád poradím, nelze popsat…. Pár fotek snad zoufalce naláká!

Jindřichova skála není sice osazena borháky(naštěstí), ale poskytuje cca 30 linií lezení všeho druhu. Koutky, spáry, stěnky. Staré skoby je vhodno doplnit vlastním matrošem. Dle Filipovy paměti(z ilustrované knihy si pamatoval tvar skály ) jsme od auta šli cca 1,5hodiny, ale ve skutečnosti je to 5 minut. Krásné lesy a výhledy na zříceninu Valdek. Kde nejsou lokry je skála pevná a pro všechny je tu lezení min.na jeden den. Sami z fotek posuďte tu nádheru kvakového lezení. Oblast opět najdete na www.lezec.cz, ale z nákresů cesty nepoznáte. A pokud ano, dejte mi vědět!


     
Filípo na Jindřichově skále Jindřichova skála


V rekapitulaci bych rád zdůraznil: obě oblasti stojí za navštívení alespoň na jeden den. Na Jindřichovu skálu se rád vrátím a pokusím se RP přelézt cestu, kterou dal Filip OS a já v ní visel jak pytel sraček(protlačený Rusko a žabí nohy asi opravdu neumim).
Je to z Phy kousek, tak zajeďte poznat zase krásný kousek naší vlasti a neztrácejte čas přelézáním známých cest!!!

Maty.Skoč na homepage